Міжнародний
ліцей МАУП

ТРАВМАТИЗМ

З появою на світ маленької людини перед батьками постає складне завдання – зробити так,  щоб дитина росла здоровою. Але травми у дітей, нажаль, трапляються дуже часто.

Травматизм є:

  • Побутовий
  • Автодорожній
  • Спортивний
  • Нещасні випадки на воді
  • Зимовий травматизм
  • У навколишньому середовищі
  • Отруєння грибами та рослинами

Основним принципом запобігання травматизму це – дотримання елементарних правил безпеки дітьми та дорослими, як приклад. Фізкультура і спорт є могутнім засобом зміцнення організму і фізичного розвитку дітей, але при правильному організованому занятті спортом. Тому батьки повинні якомога раніше залучати дітей до занять спортом, цим вони загартують дитину і вбережуть від небезпеки.

Серед причин погіршення стану здоров’я дітей і підлітків поколінь виділяють, у першу чергу, невпинне забруднення навколишнього середовища, зростання рівня дитячого травматизму, недосконалість існуючої системи охорони здоров’я, гіпокінезію, соціально-економічну кризу.

Обставини виникнення травм у дитячому віці, суттєво відрізняються від тих, за яких травмуються дорослі. Вони, зазвичай, виникають під час гри та більшою мірою, ніж у дорослих, пов’язані з рівнем виховання, віковими та індивідуально-психологічними особливостями дітей, умовами їх життя.

Аналіз обставин виникнення травм у дітей показує, що травматизм на 82,5% залежить від дитини, і лише на 17,5% – від травмонебезпечних ситуацій.

Найбільшу кількість травм у хлопців і дівчат зафіксовано у віці 10-13 років з піком ушкоджень у 12-річних дітей. За видом травм переважає вуличний і шкільний травматизм. При цьому хлопці травмуються у середньому у 2,8 рази частіше, ніж дівчата. Вивченням характеру травм та локалізації ушкоджень у цієї групи дітей встановлено, що переломи кісток переважали над іншими ушкодженнями, і найчастіше були локалізовані у нижній третині передпліччя. Найчастіше травми виникали у позаурочний час та на уроках фізичної культури.

У нашому навчальному закладі з учнями постійно проводяться бесіди та інструктажі стосовно дотримання правил безпеки під час перебування в спортивному залі, на подвір’ї, в громадських місцях, а особливо під час пересування по приміщенні ліцею.

Окрім того медична служба постійно співпрацює з телебаченням ліцею, де в рубриці «Цікаві факти про здоров’я» було знято інформативне відео щодо профілактики травматизму. (Ролик додається.)

Тому, шановні батьки, життя та здоров’я вашої дитини у ваших і наших руках! Щодня нагадуючи дітям елементарні правила безпеки, ви застерігаєте їх від можливих травм.

Бажаю всім здоров’я!