Міжнародний
ліцей МАУП

КОРОНАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ (COVID-19)

Коронавірусна інфекція є зооантропонозом і  перебуває у процесі дослідження. Вченими достеменно ще не  виділено всіх тварин групи ризику.

Проте вже  зрозуміло, що  значно більшу епідеміологічну небезпеку становить:

  • поширення вірусу саме від людини до людини  –  через респіраторний механізм передачі(при контакт із хворим на коронавірусну інфекцію–через краплі його слини);
  • при безпосередньому контакті із зараженими тваринами–через немиті руки;
  • при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м’ясних і рибних продуктів, яєць – якщо ці тварини чи птахи були уражені коронавірусом.

Поради для захисту від коронавірусної інфекції

1. Регулярно мийте руки.

Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом  або мийте їх милом.

2. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни!

При кашлі та чханні прикривайте рот і  ніс серветкою або згином ліктя.

3. Дотримуйтесь дистанцій у громадських місцях!

Тримайтесь від людей на відстані як мінімум1 метр, особливо якщо них кашель, нежить, підвищена температура.

4. Не вживайте в їжу сирі, або ті продукти тваринного походження, які не пройшли належну термічну обробку.

Особливу обережність слід проявляти при поводженні з сирим м’ясом та молоком, щоб уникнути перехресного забруднення продуктами харчування, які не пройшли термічну обробку.

Як правильно користуватися антисептиком

Медики  радять часто  мити руки, і не лише під  час спалаху хвороби, а й загалом. Антисептик має бути  в  кишені кожної людини, в тім важливо користуватися ним правильно.

Обирайте антисептик, який  містить від  60– 80% спирту або  містить 2% хлоргексидину. Він має покривати  всю поверхню шкіри  рук. Обробляти руки слід не менше 30 секунд. Це справді важливо, інакше небезпечні  мікроби можуть вижити.

Багато бруду збирається  під нігтями, тож особливу увагу приділіть їхньому очищенню.

У разі частого користування антисептиком застосовуйте  крем для  рук, щоб уникнути  підсушування та утворення тріщин шкіри.

Антисептики можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у деяких ситуаціях, але вони не панацея від усіх видів мікробів. Для видалення деяких з них ефективніші мило та  вода. Тому якщо є змога–частіше мийте руки.

Під час використання антисептика спочатку нанесіть його на поверхню однієї руки, а потім розподіліть по всій поверхні обох рук. Важливо не витирати антисептик поки руки не висохнуть.

Правила карантину в Україні: що потрібно знати про обмеження і штрафи

Як відомо, самоізоляція – найефективніший спосіб боротьби  з поширенням коронавірусної інфекції.

Хто має обов’язково дотримуватися самоізоляції?

Кабмін розширив  цей список, тепер до нього входять:

1.інфікован  іCOVID-19з легкою формою хвороби, які  не потребують госпіталізації;

  1. ті, хто контактував з хворим, зараженим коронавірусною інфекцією.

Що можна, а  що заборонено в режимі  самоізоляції?

Тим, хто дотримується  режиму домашньої самоізоляції,заборонено:

  • контактувати з іншими людьми(окрімколалюдей,зякимивонипроживаютьспільно),
  • відвідувати громадські  місця.

Однак Кабмін пом’якшив ці вимоги — тепер самоізольованим дозволено «у невідкладних випадках»:

  • ходити за продуктами («відвідуватимісцяторгівліпродуктамихарчування»);
  • купувати у відповідних точках продажу та аптеках «засоби гігієни, лікарські засоби,    вироби медичного призначення»;
  • відвідувати заклади охорони здоров’я.

При цьому вони мають використовувати засобиіндивідуального захисту (маски, респіратори тощо) та дотримуватися дистанції не менш ніж 1,5 метра від інших людей.

АЛГОРИТМ ДІЙ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ ПРИ ВИЯВЛЕННІ АБО ПІДТВЕРДДЕННІ ВИПАДУ ЗАХВОРЮВАННЯ НА КОРОНАВІРУСУ ІНФЕКЦІЮ СЕРЕД УЧНІВ АБО СПІВРОБІТНИКВІ.

1. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2° C та/або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

1.1 При появі підвищеної температури тіла понад 37,2° C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

1.2 У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного з здобувачів освіти, всі інші учні (студенти) відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

1.3 Для класу, в якому було підтверджено випадок захворювання на COVID-19 організовується дистанційна форма навчання. В класі проводяться посиленні протиепідемічні заходи.

2. Згідно рішення МОЗ України термін самоізоляції може бути зменшеним з 10 до 5 діб, але за умови відсутності симптомів захворювання, та робити повторне ПЛР тестування не раніше ніж 5 днів від початку захворювання та отримання позитивного ПЛР- тесту. Якщо людина отримала негативний ПЛР тест самоізоляцію можна завершувати.

Змінено вимоги до повторного проведення тестування. Підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес тестом на антигеном. Основна вимога – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були виявлені симптоми  COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.

Бажаю всім 36.6 С та міцного здоровя!